czwartek, 3 stycznia 2019

Ten jeden dzień - Kaira Rouda

Wydawnictwo W.A.B. 2019

Liczba stron 352Nowy rok zaczynam od książki, która będzie mieć premię pod koniec stycznia. Jest to thriller, którego akcja dzieje się w ciągu jednego dnia, a narratorem jest główny bohater. Paul i Mia wiodą szczęśliwe życie w amerykańskim miasteczku wraz z dwoma uroczymi synkami. Wszystko wygląda idealnie, ale w miarę poznawania ich historii okazuje się jednak, że to wszystko ułuda.

Pewnego dnia Paul zabiera swoją żonę do ich domku nad jeziorem, gdzie mają spędzić romantyczny weekend tylko we dwoje. Ta podróż trwa do około setnej strony i muszę przyznać, że nieco mi się dłużyła. W powietrzu czuć zbliżające się jakieś wydarzenie, ale w sumie nie wiadomo czy się bać czy czuć ekscytację. To, że główny bohater jest narratorem pozwala poznać jego myśli, sekrety i to, czym się kieruje. A jest to bohater wyjątkowo antypatyczny, skoncentrowany wyłącznie na sobie i  swoich potrzebach. Wszystko kalkulujący, dążący do celu za wszelką cenę. Przy tym jest to osoba nie uznająca porażek, a jeśli taka mu się przydarza obraca ją w impuls do działania.

Jego żona wygląda na jego ofiarę – pochodząca z bogatej rodziny, piękna, inteligentna, urocza. Wymarzona partnerka dla psychopaty, który chce stwarzać pozory perfekcyjnej rodziny.

Po przyjechaniu do domku akcja nieco nabiera tempa, pojawia się też trzeci bohater, sąsiad Buck, który zaprzyjaźnił się już wcześniej z Mią. Wprowadza to nieco komplikacji, zwłaszcza dla Paula, ale też rodzi się w czytelniku myśl, że może Mia nie jest do końca szczera ze swoim mężem?

Koniec jest zaskakujący i to mi się w tej książce podobało. Poza tym główny bohater wywołuje emocje, bardzo negatywne, w pewnym momencie nie można już czytać jego rozmyślań, natomiast istotne, że nie jest on mdły ani nijaki.

Bardzo ciekawa książka. Warto przebrnąć przez podróż do domku, bo nad jeziorem akcja bardzo ciekawie się rozkręca. Polecam!Za możliwość przeczytania książki dziękuję


3 komentarze:

  1. Lubię zaskakujące zakończenia więc zapisuję sobie ten tytuł.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem ciekawa tej książki. 😊

    OdpowiedzUsuń
  3. I takie książki lubię, więc chętnie po nią sięgnę. Tytuł zapisany :)

    OdpowiedzUsuń