niedziela, 14 czerwca 2015

Ukochany z piekła rodem - Alek Rogoziński

Wydawnictwo Melanż, 2015

Liczba stron 272Cóż to za pozycja! Bardzo udany debiut pisarski w świetnej komedii kryminalnej. Alek Rogoziński jest dziennikarzem, który doskonale zna świat polskiego szoł-bizu, więc fantastycznie oddał gwiazdorski klimat książce.
Joanna Szmidt jest autorką wielu miłosnych powieści, w kraju ma status absolutnej gwiazdy, z czego doskonale zdaje sobie sprawę. Wiedzie beztroskie życie, pełne ciekawych przygód, które stanowią często akcje jej książek. Mimo swojej czterdziestki na karku nadal marzy o prawdziwej miłości i mężczyźnie idealnym.
Kiedy na swojej drodze spotyka młodszego fotografa, daje mu się uwieść i traci dla niego głowę. Niestety, po pewnym czasie jej ukochany zostaje zamordowany. Joanna, wraz ze swoją menedżerką i jednocześnie przyjaciółką Betty, postanawia znaleźć mordercę na własną rękę. Przy tym odkrywa nieznaną, ciemniejszą stronę Konrada.
Autor ma niesamowity dar tworzenia dialogów i zabawnych opowiastek, które stanowią kwintesencję powieści. Wartka akcja i humorystyczne sytuacje nie pozwalają oderwać się od lektury. Jest to naprawdę odprężająco spędzony czas. Głowienie się nad znalezieniem sprawcy wraz z bohaterami było świetną rozrywką, na szczęście do końca nie wiedziałam kim jest morderca. Trochę mnie rozczarowała jego osoba, może nawet bardziej motyw, ale fajnie, że w ogóle się nie domyśliłam o kogo chodzi. Wspaniale nakreślone bohaterki – zarówno Joanna, jak i Betty, ale też gwiazda estrady Klaudia Hutniak, która mówi o sobie „ono” – cudowne! Książka zawiera mnóstwo błyskotliwego humoru, czym na pewno zyska niejednego fana. Z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg przygód Joanny i Betty. Serdecznie polecam!

Recenzja bierze udział w wyzwaniach:
historia z trupem


Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Autorowi.

2 komentarze:

  1. Ja również polecam. Świetne czytadło na letnie dni! Nie mogę się doczekać kolejnej części!

    OdpowiedzUsuń
  2. Już sama okładka mnie zachęca do lektury :D

    OdpowiedzUsuń