niedziela, 21 maja 2017

Dziewczyna w walizce - Raphael Montes

Wydawnictwo Filia, 2016

Liczba stron 300

Kolejny thriller z dziewczyną w tytule?! Nie mogłam się doczekać, aż zacznę czytać. Historia miłosna, ale zupełnie niecodzienna. Teo, student medycyny, podczas barbecue poznaje Clarice, młodą, uroczą i towarzyską dziewczynę. Stanowią swoje zupełne przeciwieństwa, jednak dla Teo, mężczyzny nieśmiałego, mieszkającego z niepełnosprawną matką, Clarice jest spełnieniem marzeń o wielkiej miłości.
Początkowo zaczyna ją prześladować, a pewnego dnia postanawia zabrać ją w odludne miejsce, aby się przekonała, że są dla siebie stworzeni. Niestety, zabiera ze sobą walizkę, środki uspokajające i  kajdanki…

Nie jest to książka dla każdego. Jest tutaj przerażająca niemoc, obłąkanie, przerażenie. Momentami trudno się czyta o bezsilności dziewczyny wobec zakochanego psychopaty. Jednak ciężko też się oderwać od tej gęstej atmosfery. Zakończenie jest zaskakujące i bardzo smutne, miałam poczucie, że czyjeś życie zostało poświęcone dla wymyślonej miłości. 

2 komentarze:

  1. Poważnie zastanawiam się nad zakupem i przeczytaniem tej książki. Ciągle jakoś nie mogę się do niej przekonać, choć sam opis i fabuła wydają się naprawdę bardzo interesujące. Czytam dużo thrillerów i kryminałów, więc tematyka nie jest mi obca, a książki o psychopatach akurat trafiają w mój gust czytelniczy. Ta książka jest chyba jedyną do tej pory, do której nie mogę się przekonać.

    Pozdrawiam,
    Marionetka Literacka www.marionetkaliteracka.wordpress.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Posiadam ten tytuł i od dłuższego czasu zabieram się za lekturę, niestety wciąż nieskutecznie :)

    OdpowiedzUsuń